CNC Plazma Kesim

Teknoloji Sanayicinin Hizmetinde

CNC Plazma kesim; otomasyona uygunluğu, sürekli iyileştirilen kesme kalitesi ile sanayide yaygın olarak kullanılan bir kesim metodudur. Müşteri odaklı üretim anlayışını ilke edinen firmamız, imalat sürecinde karşılıklı fikir alışverişi ile oluşturulan çizimler dışında şablonu çıkarılmış veya numunesi olan parçalardan da çizimler yapmaktadır. Bu yakın işbirliğinin neticesinde müşterinin isteğine uygun üretim gerçekleştirilir.

Metal İşleme Sanatı

CNC OXİ-PLAZMA TEZGAHIMIZ 3×12 mt ölçülerindeki ve 2- 200 mm kalınlıktaki malzemelerin kesimini yüksek kaliteyle ve süratle kesme özelliğine sahiptir. Plazmamızda kesilen malzemeler; sanayide yaygın olarak kullanılan alaşımlı çelik, paslanmaz çelik, karbon çeliği, alüminyum alaşımları, titanyum alaşımları ve diğer metallerdir.

Kesimler tamamen Bilgisayar ortamında, CNC kontrollü tezgahımızda yapılmaktadır. Müşterinin isteğine göre AutoCad Programında çizilen Teknik resimler Plazma tezgahımıza aktarılır. Malzeme özelliklerine ve ebadına uygun kesim ve üretim programı belirlenerek en az fire ile üretim yapılır. Zamanında ve yüksek kalite ile üretilen işlerimiz, müşterilerimiz tarafından güvenle tercih edilmektedir.

Hizmet verdiğimiz sektöreler arasında Makine İmalatçıları, Çelik Çatı imalatçıları, Tornacılar, İş Makinası Yedek Parçacıları, Dorse, Damper, Römork İmalatçıları ve Tarım Makinası İmalatçıları yer almaktadır.Plazma Nedir?

Plazma için ortak kullanılan bir tanım maddenin dördüncü hali olduğudur. Normalde maddenin katı sıvı ve gaz olmak üzere üç hali olduğunu düşünürüz. Su için maddenin bu üç hali buz, su ve buhardır. Bu üç halin arasındaki fark enerji seviyelerine bağlıdır. Buza ısı enerjisi verdiğimiz zaman buz erir ve su halini alır. Daha fazla enerji verdiğimizde su buharlaşır. Buhara enerji vermeye devam ettiğimizde iyonlaşır. Bu iyonizasyon işlemi gazın elektriksel olarak iletken olmasını sağlar. Elektriği ileten bu iyonize gaz plazma olarak tanımlanır.

Plazma Metali Nasıl Keser?

Plazma kesim işlemi elektriği ileten metalleri kesmek için kullanılır. Elektriği ileten plazma gazı, enerjiyi, elektrik kaynağından kesilen metale transfer eder. Bu, plazma kesim torcu üzerinde gerçekleşir.

Plazma arkı kesim sistemi temel olarak bir güç kaynağı, bir ark başlatma ünitesi ve bir torçtan oluşur. Bu bileşenler, değişik metalleri yüksek hızda ve yüksek kalitede kesmek için gereken elektrik enerjisini, iyonlaştırma gücünü ve işlem kontrolünü sağlar.

 

Whatsapp Hattı