Galvaniz Sac

Galvaniz Sac

Galvaniz sac, çeşitli alanlarda kullanılan ve de karşımıza çıkan özel nitelikleri ile dikkat çeken bir malzemedir. Genel anlamda baktığımızda tanımını şu şekilde yapabiliriz; metalin korozyona uğramaması amacıyla “Çinko” ile kaplanması sonucu Galvaniz sac elde edilir. Düşük karbonlu soğuk ve sıcak olarak haddelenmiş olan rulo saclar, sıcak daldırma metodunun kullanılması ile uluslararası standartlara uygun olarak “Çinko” ile kaplanmaktadır.

Nihayetinde ise Galvaniz sac dediğimiz ve çeşitli olumsuz durumlar ile baş edebilen malzeme ortaya çıkar. Belli standartlara göre üretilmekle birlikte, bazen müşteri talebine göre de şekillendirilebilir.

Standart olarak ise 0,28 mm ile 2,50 mm aralığında bir kalınlığa sahiptir ve 600 mm x 1250 mm genişliğindeki saclar galvanizlenir. Ayrıca kullanım alanı ile bağlantılı olarak bu aşamadan sonra şekillendirilebilir. Şöyle ki; oluklu, trapez, mahya ya da stor hale getirilebilir. Bunun dışında duvar panelleri olarak da piyasada yer almaktadırlar. Galvaniz sac ile ilgili genel olarak bu şekilde bir açıklama yapabiliriz. Ancak en önemli konulardan biri olan avantajlarından da söz etmemiz gerek.

Galvaniz Sac Avantajları

Pek çok özelliği ile avantaj sağlamaktadır ve buna bağlı olarak da geniş bir kullanım alanına sahip olmaktadır. Kısaca bu özel malzemenin avantajlarından söz edelim şimdi. Normal şartlarda nem demirin önemli bir düşmanıdır. Zaman içerisinde yıpranmasına ve direncini kaybetmesine sebep olur. Buna bağlı olarak da demir ve demir ürünleri, neme maruz kaldığında ömrü kısalır.

Buna karşın galvaniz, nemin ortaya çıkaracağı etkilere karşı direnç oluşturur. Bu yüzden de tercih edilir. Uzun süreli kullanım sağlıyor olması ise dikkatlerden kaçmaması gereken bir detay. Çünkü uzun vadede baktığınızda bu aynı zamanda bir ekonomik seçim olacaktır. Galvaniz sac, “Çinko” kaplaması sayesinde en az 50 yıllık bir ömre sahip olur ki bu da harika bir süredir. Son olarak avantajlarından biri olan fiyat konusuna değinelim.

Whatsapp Hattı