Tarihçemiz

Tarihçemiz

Hikayemiz , IŞIK DEMİR TİCARET ismiyle 1976 yılında SİVAS’ ta eski sanayi bölgesinde 100 m2 bir dükkanda perakende boru profil satışı yaparak başladı. Aile şirketi olarak kurulan firmamız, değişen ve gelişen ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla 90’ lı yılların sonuna kadar şube sayısını her sene artırarak tüm sanayilerde müşterilerine cevap veren bir yapı oluşturdu.

Sivas’ın ticarette güvenilen ve güvenilir olmayı şiar edinen, sektörünün öncü firması olan IŞIK DEMİR TİCARET, 1998 yılına gelindiğinde toptan boru profil satışı yapmak amacıyla IŞIK BORU PROFİL’i kurdu. Teknolojiyi sanayiye entegre edecek alt yapı yatırımlarına 2004 yılında ilk makineleşme adımlarını atarak başlayan firmamız, 2007 yılında organize sanayi bölgesinde ki yatırımını tamamlayarak toplamda 10.000 m2 alanda sadece bulunduğu şehrin değil bölgesinin de ihtiyaçlarına cevap veren bir metal marketine dönüştü.

2013 yılında kurumsallaşma adımlarını hızlandırmak amacıyla IŞIK DEMİR TİCARET i satın alarak serüvenine IŞIK BORU PROFİL ismiyle devam etme kararı alan şirketimiz devam eden yıllarda şehrimize daha iyi hizmet etmek amacıyla plazma, lazer, makas, pres gibi sanayicinin ihtiyaçlarına cevap verecek makine alt yapısını oluşturdu.

Bugün şirketimiz, kurucularımızdan HANİFİ IŞIK ve HULUSİ IŞIK liderliğinde, ikinci kuşak temsilcilerinin de katılımı ile üç ayrı şubede 1000 in üzerinde ürün çeşidiyle müşterilerine sürekli güçlü bir stok hizmeti sunan, sanayicinin ihtiyacı olan ara mamül tedarikinde hızlı bir partner görevi gören, her geçen gün makine parkurunu ve satış kanallarını geliştiren, müşteri odaklı çalışma prensibiyle hedeflerine emin adımlarla yürümektedir.

Amacımız değişen dünyaya uyum sağlayan, müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına ivedi bir şekilde cevap verebilen, şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine sürekli ve artan bir ivmeyle destek veren ve en önemlisi önümüzde ki yıllarda üretim odaklı planlamalarını hayata geçiren global bir oyuncu olabilmektir .İşimize olan aşkımız ve siz değerli iş ortaklarımıza hizmet etmenin mutluluğu en büyük itici gücümüzdür.

Whatsapp Hattı